21 Şubat 2009 Cumartesi

Flaş Haber...Serserinin Biri Neler Yapmış!..


Dün, geleneksel cuma yemeklerimize meze olan bu konu: Dersanedeki çabalara ve derslerde yoğunlaşmaya göre gözden geçirilip,la paragas magazin servisi tarafından çok da ballı bir şekilde resimli ve açık kimlikle yeniden yazılabilir.Bu olayın okulda ve dersanede patlaması üzerine içine düşülecek durumu,yapılacak geyikleri göz önüne alınca; hangisinin daha doğru bir seçim olacağı gün gibi ortada gözüküyor.Hani birde haberin kent içinde yayılması, telefon çaldığında aşkım diye çıkan uyarının aslı tarafından duyulması da eklenince; korkunç ötesi bir durum çıkıyor ortaya.

Bütün bunların daha korkuncu da, ihtiyaç duyulan günde bu haberi gündeme taşıyıp yazacak olan kişiyi ve oluşacak haberin abartılarını şöyle ufaktan bir hayal edince, bu yakışıklının aklını başına alarak ders durumunu yeniden gözden geçirip daha da yoğunlaşması yararına gibi gözüküyor.

Halbuki; bu sırıklar küçük birer sırıkken, çocuklar için hazırlanmış, cinsellik konusunda oldukça kapsamlı bir kitabı diğer kitaplarının içine karıştırarak içirmiştik bunlara...Hatta kendi akranları kızlarla ellerine geçirdikleri erkek dergilerindeki resimlere bakarak yaptıkları sohbetlere çok kulak kesilmişliğimiz vardı.Arabanın içinde kızların bunları testır gibi öptüklerini de biliriz.

Tüm bunlara rağmen; demek ki, ebeveyn olarak bizde eksik kalmışız.Doğanın tüm canlılarını içeren bir bilgilendirme gerekiyormuş .Bu olayın başkalarının olduğu sosyal bir ortamda anlatılması durumunda içine düşeceğimiz utancı aile olarak taşımamız mümkün olmazdı.Verilmiş sadakamız varmış...

Bu utanç verici olay şudur:Geçen gün,bu yıl üniversiteye hazırlanan ailenin yakışıklı sırıklarından adı kimliği şimdilik saklanan şahıs, balkondan içeri çok komik ve eğlenceli bir olay yakalamanın heyecanıyla şöyle sesleniyor:

''Anne çabuk gel! Gel bak çok komik ,serserinin biri iki köpeği kuyruklarından bağlamış bi gör hallerini.Millet neler yapıyo bir türlü ayrılamıyorlar.Kaçamıyorlar da...biri o tarafa öbürü bu tarafa gitmeye çalışıyor.Çok komik ya!..''

Demek ki,daha yetişkin ve görsellik de içeren kitaplara,belki de, gözününe bırakılacak 16+bir kaç filme ihtiyaç var.Eğitim şart...

Valla çok komikti(n) sevgili sırığımız; sayende çok güldük.

Hadi bakalım ders başına, hâlâ oyun mu oynuyorsun sen:))

3 yorum:

 1. yazık köpeklere yaaa. Birde öle bir çizgi film vardı bir tarafı kedi diğer taraf köpek şeklinde

  YanıtlaSil
 2. Allah iyiliğini versin senin efsa:))neye yazık ya:))Kediyle köpeğide aynı durumda senden duydum ilk:)))Tabi bu onların tercih meselesi bir şey de dememek lazım:)))

  YanıtlaSil
 3. Bugün tüm dostlarıma bu şiiri göndermek istedim umarım beğenirsiniz :)

  Her rüzgar savuracak bir toz bulur.
  Her hayal yaşanacak bir can bulur.
  Her düş gerçekleşecek bir umut bulur.
  Bulunmayan tek şey sizler gibi ,bir dosttur.

  YanıtlaSil

İLETİŞİM İÇİN

laparagas@gmail.com

KATKIDA BULUNANLAR

E-POSTANIZA GELSİN İSTİYORSANIZ

Lütfen e-posta adresinizi girin:

Delivered by FeedBurner

Blogdaki yazıların tüm hakları La Paragas yazarlarına aittir.
Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP